Desinatörlük

Yeteneğinizi eğitimle geliştirin

Bilgisayar Destekli Desen tasarım ve Desinatörlük Kursu Denizli şehrinde hizmet veren bölgedeki eğitim içeriği ve teknolojik altyapı olarak en donanımlı Desinatörlük kurslarının başında geliyor.Desinatörlük kursu sonunda alacağınız sertifikalar, özel sektörde ve çalışma hayatında yetkinliklerinizi arttıracaktır.

Bir tasarımcının amacı gerek iletişim gerek estetik kaliteyi en üst düzeye çıkarmaktır.Amacımız bu sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli desinatör açığını kapatmak ve firmalar düzeyinde tasarımcılığa verilen önemi arttırmaktır.

  • Eğitim Detayları
  • Sertifikalar
  • Eğitim Takvimi
  • Başarı Hikayeleri
  • Bilgi Almak İstiyorum

KİMLER KATILABİLİR?

Desen Tasarım ve Desinatörlük eğitimlerimize katılabilmeniz için alt yapıya ihtiyacınız yok. Eğitimlerimiz mesleğe ve programlara yeni adım atan herkes için tasarlanmıştır.

Temel Bilgisayar bilgisine sahip, yaratıcı ve zengin bir hayal gücüne sahip, tasarım sektöründe kariyer yapmak isteyen,bilişim teknolojilerini yaratıcılığıyla birleştirerek, Desinatörlük mesleğinde ilerlemek isteyen, güzel sanatlara, resim/tasarıma ilgi duyan herkes Bilgisayar Destekli Desinatörlük Eğitimlerimize katılabilir.

EĞİTİM SÜRESİ VE EĞİTİM İÇERİĞİ

Desinatörlük Kursu Süresi : 2,5 Ay

Desinatörlük kursunda genel olarak çizim teknikleri, desen çalışması, emprime baskı gibi konular anlatılmakta ve katılımcıların bu konuları ihtiyaç duyacağı çizim programlarıyla da uygulamalı olarak öğrenmesi sağlanmaktadır. Desinatörlük ve Grafik Tasarımı mesleğinde günümüzde sektörde en çok kullanılan iki program vardır.Bu programlar desen çizmek ve baskıya hazırlamak için yeterli imkanı bizlere sunar.

PHOTOSHOP EĞİTİMİ : Pixel tabanlı olan program aynı zamanda bize vektörel çizim olanağı da sağlamaktadır. Neredeyse tüm tekstil firmalarında desen oluşturup, baskıya hazırlama işlemleri Photoshop programı ile yapılmaktadır. Bize profesyonel renk, ışık ve gölge imkanları sunan program bir desinatörün A dan Z ye tüm işlemlerini halledebileceği imkanı sağlar.

ILLUSTRATOR EĞİTİMİ : Vektörel tabanlı tasarım programı olan Adobe lllustrator grafik tasarımcılar ve desinatörler için ürünlerini tasarlarken büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu eğitim, İllüstrasyon, logo, desen vb. tasarımların baskı öncesi hazırlığa kadar tasarlanmasında kullanılan araçlar ve menüler, tasarımcının tasarım sırasında işini kolaylaştıran tüm araçların püf noktalarını içermektedir. Tipografi, renk, denge, mizanpaj teknikleri anlatılmaktadır.

NERELERDE ÇALIŞABİLİRSİNİZ?

Teknolojik gelişim sayesinde desen tasarım ve desinatörlük sektöründe uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Kendinizi bu alanda geliştirerek geleceğinizi yönlendirmek istiyorsanız kursumuza hemen kayıt yaptırıp. Bire bir sektöre yönelik eğitim alarak iş hayatına hemen başlayabilirsiniz.

İŞ DESTEK DEPARTMANI

Kare Kariyer öğrencileri eğitim sonunda alınan başarı puanlarına göre İş Destek Atölyemiz tarafından “iş ve staj programı”na dahil edilir. Bu program ile katılımcıların daha fazla mesleki yeterlilik kazanmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri amaçlanmaktadır. Katılımcılar eğitim sonunda iş sahibi olabileceklerdir.

Kare Kariyer, Denizli’ deki modern ofis sınıflarında Bilgisayar Destekli Desen Tasarım ve Desinatörlük eğitim programıyla sektör ve mesleğe en iyi şekilde hazırlamayı hedeflediği bu eğitime sizi davet ediyor.

  • Desen Tasarım ve Desinatörlük Başarı Sertifikası
  • Uluslararası ICA Belgesi ( İnternational CV Attachment)

Yapım Aşamasında...

Yapım Aşamasında...