Hasta Kabul İşlemleri Kursu

Yeteneğinizi eğitimle geliştirin

Hasta Kabul İşlemleri Kursu

  • Genel Bakış
  • Müfredat
  • Gözden Geçirme

Günümüzde kolay edinilebilen mesleklerden birisi olan Tıbbi Sekreterlik, Hasta Kayıt Kabul Eğitimi, sağlık kurumlarının sayısının giderek artmasıyla çalışma alanı oldukça genişlemiş bir meslektir. Özel polikliniklerden devlet hastanelerine, tüm muayenehanelerden üniversite hastanelerine kadar pek çok sağlık kurumu bu alanda yetişmiş personel ihtiyacı hissetmektedir.

Kamuoyunda “Tıbbi Sekreterlik” olarak bilinen eğitimin gerçek adı “Hasta Kayıt Kabul İşlemleri” kursudur. Kare Eğitim ve Kariyer Eğitim Merkezimizde “Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu” Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) onaylı olarak verilmekte olup eğitim içeriklerimiz MEB müfredatlarının yanı sıra sürekli olarak başhekim ve doktorlar tarafından güncellenmektedir.

HASTA KABUL İŞLEMLERİ KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?
Hasta Kayıt Kabul Kursuna; 16-55 yaş arası, İlköğretim mezunu dahil tüm lise ve dengi okul mezunları, açık öğretim öğrenci veya mezunları, ev hanımları, iş arayanlar, kariyerine sağlık sektörü alanında devam etmek isteyen herkes katılabilir.

Eğitimin en önemli şartı güler yüzlü ve disiplinli çalışma arzusunda olmaktır. Öğrencilerimiz Hasta Kabul Personeli, Hasta Kayıt Kabul Çalışanı, Tıbbi Sekreterlik Departmanı Çalışanı, Tıbbi Asistan, Klinik Yönetici Yardımcısı, Tıbbi Ofis Yöneticisi unvanlarıyla mezun olmaktadır. Tıbbi Sekreterlerin yapabildiği işlerin bir kısmını yapabilme becerisini geliştirebilmek Hastane ortamındaki Hasta Kayıt Kabul Personeliyle Tıbbi Sekreterlerin iş birliği sayesinde mümkün olacaktır.

HASTA KABUL İŞLEMLERİ İŞ OLANAKLARI NELERDİR?
Eğitimin en önemli şartı güler yüzlü ve disiplinli çalışma arzusunda olmaktır. Öğrencilerimiz Tıbbi Sekreter, Tıp Sekreteri, Hasta Kabul Personeli, Hasta Kayıt Kabul Çalışanı, Tıbbi Sekreterlik Departmanı çalışanı, Tıbbi Asistan, Klinik Yönetici Yardımcısı, Tıbbi Ofis Yöneticisi unvanlarıyla mezun olmaktadır.

Yapım Aşamasında...

Yapım Aşamasında...