Medikal İngilizce

Yeteneğinizi eğitimle geliştirin

Medikal İngilizce Eğitimi


Medikal İngilizce eğitim programı sadece “Hasta Kabul İşlemleri – Tıbbi Sekreterlik” kursumuza devam eden öğrencilerin faydalanabildiği ve sağlık sektöründe çalışanların da katılabildiği bir eğitim programıdır. Medikal İngilizce sertifikasına sahip olan mezunlarımız iş ararken, çalışırken hep bir adım önde olacaktır.


Neden Medikal İngilizce?

Dünyada sağlık maliyetlerinin artması, bazı tedavilerin kendi ülkelerinde yapılmaması, ülkeler arasında iş birliğinin artması, ulaşımda kolaylıkların olması, sağlık hizmet kalitelerinin dünyanın farklı bölgelerinde gelişmesi ile dünyada sağlık turizmi kavramı gelişmiştir. Türkiye coğrafi konumu ve sağlık sektöründeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü sağlık turizminde önemli bir konuma sahiptir.


Sağlık Turizmi ile ülkemize gelenler genellikle 4 ana başlık altında toplanmaktadır:


• Termal sağlık turizmi
• Medikal Turizm
• Yaşlı Turizmi
• Engelli turizmi


Bunun haricinde ülkeye gelen turistlerin sağlık ihtiyaçlarının karşılanması, müşteri memnuniyetinin baz alan yerlerin tercih edilmesi ile medikal İngilizceyi bilen personel ihtiyacı oldukça artmıştır.


Tıbbi İngilizce aslında akademik İngilizceden çok farklı değildir. Akademik İngilizce konuşma dilinden daha çok üslup ve sözcük seçimiyle ayrılır. Akademik İngilizcede günlük dilde pek yer verilmeyen eşanlamlı sözcükler kullanılır ve akademik metinlerdeki zengin üslup hepsinin kullanılmasını gerektirdiği için tümünü birden bilmek gerekir. Medikal İngilizcede terminolojinin sınırlı olması daha sınırlı bir İngilizce kelime dağarcığı yeterli olabilir. Kursiyerin haftada birkaç saatlik bir kursla tıbbi metinlere hâkim olmasını mümkün kılar.


Sağlık Turizmi İngilizcesi ve Medikal İngilizce eğitim programlarımız; sağlık sektörünün beklentisine uygun ve bu alana özel olarak hazırlanmış eğitim materyallerimiz ile sağlık sektöründe çalışmak isteyen ya da bu hali hazırda çalışmaya devam eden sağlık personellerimiz için tasarlanmıştır.
Kimler Katılabilir?

Medikal İngilizce Kursu ve eğitimi ile birlikte Hastanelerin ve Sağlık Merkezlerinin daha donanımlı personellere ihtiyaç duyması, Tıbbi Sekreter olarak çalışmak isteyen öğrenci ve mezunlarımızı ayrıcalıklı kılacak ve aranılan eleman olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Kurumsal İşletmelerde Görev alan;


• Sağlık sektöründe çalışan halkla ilişkiler ve müşteri temsilcileri
• Hastane ara yöneticileri
• Medikal İngilizce eğitimi almak isteyen sağlık profesyonelleri
• Hasta hizmetleri çalışan ve yöneticileri • Pazarlama departmanı çalışan ve yöneticileri
• Tıbbi sekreterler


Eğitim Süresi

Eğitim Süresi: 1 Ay

Eğitimler haftada 2 gün 4’er ders saati planlanmaktadır. Kurumsal eğitimlerde eğitim içeriği ve eğitim saatleri değişiklik gösterebilir.


Eğitim Sonrası Kazanım ve Beceriler

Eğitim sonunda katılımcılarımız müşteri ve hastalarla “Türkçe” konuşarak bile anlaşamazken, yabancı hastalarla iletişim kurmanın önemini bir kez daha anlayarak;


• Hastaneye girişinden çıkışına kadar olan süreçte, kimlik sormayı, muayene, kontrol randevu alma, tahlil yaptırma, asansör, tuvalet, lavabo, müracaat bankosu vb.)
• Yaşadığı iletişim problemlerini en aza indirgeyerek ve günlük İngilizce dilini etkin bir şekilde kullanarak müşteri memnuniyetini maksimuma çıkarabileceklerdir.
• Yabancı hastalarla İngilizce konuşarak kayıt ve kabul işlemlerini yapabilecek.
• Yabancı Hastalarla temel düzeyde iletişim kurabilecek,
• İngilizce medikal terminolojisine hâkim olacak,
• Özgeçmişlerini İngilizce olarak hazırlayabilecek,
• İngilizce sağlık belgelerini zorlanmadan okuyabilecek,
• Hastalıklara sadece Latince değil İngilizce olarak da hâkim olacak,
• Muayene öncesi doldurulacak olan kayıt ve formlarla ilgili soru sorabileceklerdir.


Kare Kariyer Mezunu Olmanın İş Arama Sürecindeki Avantajları Nelerdir?

Denizli’nin en büyük ve en bilinen eğitim markası olan Kare Eğitim ve Kariyer Kurumları’nın markası olan Sağlık Kariyer Eğitim Merkezi, sağlık kurumlarınca da mezunları en çok tercih edilen kurumdur. Gerek doktorların derse girmesi gerekse de işe giren yüzlerce mezunumuzun performansı öğrencilerimizin tercih edilmesini kolaylaştırmaktadır.


Eğitmen Kadrosu

Eğitimler, personel yöneticilerinden oluşan uzman kadroyla birlikte uygulama eksenli olarak verilir. Eğitimle birlikte kursiyerlerimizin piyasada yer edinebilmeleri için sektörler bazında değişen mevzuat ve sürekli güncellenen eğitim içerikleri ile birlikte yeterli bilgi ve uygulama becerilerine sahip olmaları sağlanmaktadır.


Hastane ve Sağlık Kuruluşlarına Özel Medikal İngilizce

Sağlık sektöründe çalışan ve çeşitli görevlerde bulunan her personelin İngilizce seviyesinin iyi olması gerektiği bilinmektedir. Sağlık kuruluşları da uluslararası standartlara ulaşabilmek rekabetin yoğun olduğu sektörde hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla çalışanlarının ve sektörde görev yapacak adayların seçiminde İngilizce bilgisinin iyi düzeyde olmasına dikkat etmekte ve önemsemektedir.


Eğitimin başlamasından önce yaptığımız ihtiyaç analizi ile İngilizce öğrenme amacınızı belirliyoruz. Böylece eğitimlerimizi klasik yöntemlerden tamamen farklı olarak bireylerin ve kurumların ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik en uygun programı hazırlayarak veriyoruz. Kurumumuzca verilen eğitimlerle klasik gramere dayalı dil eğitimine ilave olarak mesleğinize uygun Tıbbi İngilizceyi bir beceri olarak etkili ve kalıcı bir şekilde öğrenirsiniz. Deneyimli öğretmenlerimizle sürekli olarak yapacağınız birebir konuşma pratikleri ile kısa sürede akıcı İngilizce konuşursunuz.


MEDİKAL İNGİLİZCE eğitiminin, kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.