Medikal Muhasebe Eğitimi

Yeteneğinizi eğitimle geliştirin

Medikal Muhasebe Eğitimi


Medikal Muhasebe eğitimi sadece Denizli Kare Kariyer Eğitim Kurumlarında “Hasta Kabul İşlemleri-Tıbbi Sekreterlik” kurslarına devam eden öğrencilerin faydalanabildiği ve sağlık sektöründe çalışanların da katılabildiği bir eğitim programıdır. Medikal Muhasebe sertifikasına sahip olan mezunlarımız gerek çalışırken gerekse iş ararken hep bir adım önde olmaktadır.


Medikal Muhasebe Kursu ve eğitimi ile birlikte Hastanelerin ve Sağlık Merkezlerinin daha donanımlı personellere ihtiyaç duyması, Tıbbi Sekreter olarak çalışmak isteyen öğrenci ve mezunlarımızı ayrıcalıklı kılacak ve aranılan eleman olmalarını sağlayacaktır.


• Medikal Muhasebe Eğitimi Program dahilinde
• Hasta Provizyon İşleminden Faturalandırma Aşamasına Kadar İzlenen Yollar,
• Güncel SUT (Sağlık Uygulama Tebliği),
• SUT Eklerini Kullanma,
• Fatura İnceleme Usul ve Esasları ve SGK-SHS Arasındaki Sözleşme Paralelinde Faturalandırmanın Nasıl Yapılacağı

konularında uygulamalar yapılacaktır.


Medikal Muhasebe Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Kariyerine sağlık sektörü alanında devam etmek isteyen, hastanelerde çalışan ve Medikal Muhasebe konusunda kendilerini geliştirmek ve güçlü bir kariyere sahip olmak herkes Medikal Muhasebe eğitimimize katılabilir.


Ayrıca kurumsal işletmelerde görev alan;
• Başhekimler
• Hastane ara yöneticileri
• Medikal muhasebe eğitimi almak isteyen sağlık profesyonelleri
• Hasta Hizmetleri çalışan ve yöneticileri
• Pazarlama Departmanı çalışan ve yöneticileri
• Finans ve Medikal Muhasebe çalışan ve yöneticiler de bu eğitime katılabilmektedirler.
Medikal Muhasebe Eğitim Süresi

Eğitim Süresi: 1 Ay
Eğitimler haftada 2 gün 3’er ders saati planlanmaktadır. Kurumsal Eğitimlerde eğitim içeriği ve eğitim saatleri değişiklik gösterebilir.


Kare Kariyer Mezunu Olmanın İş Arama Sürecindeki Avantajları Nelerdir?

Denizli’nin en büyük, en bilinen eğitim markası olan Kare Kariyer Eğitim Kurumları’nın markası olan Sağlık Kariyer Eğitim Merkezi, sağlık kurumlarınca da mezunları en çok tercih edilen kurumdur. Gerek doktorların derse girmesi gerekse de işe giren yüzlerce mezunumuzun performansı öğrencilerimizin tercih edilmesini kolaylaştırmaktadır.


Eğitmen Kadrosu

Eğitimler, Personel Yöneticilerinden oluşan uzman kadroyla birlikte uygulama eksenli olarak verilir. Eğitimle birlikte kursiyerlerimizin piyasada yer edinebilmeleri için sektörler bazında değişen mevzuat ve sürekli güncellenen eğitim içerikleri ile birlikte yeterli bilgi ve uygulama becerilerine sahip olmaları sağlanmaktadır.


Hastane ve Sağlık Kuruluşlarına Özel Eğitimler

Son yıllarda sağlık sektöründe Sağlık Bakanlığı ve SGK Mevzuat ve Yönetmeliklerinde sürekli değişiklik ve yenilikler olmaktadır. Sağlık işletmelerinde farklı sosyal güvencedeki hastalara bakmak ve bunların faturalandırma süreçlerini yönetmek, kurum karlılığı üzerine büyük etki yaratmaktadır.


Sağlık işletmelerinde SGK hastalarına verilen hizmetler büyük yer tutsa da Özel Sigortalar ve anlaşmalı diğer kurumların işlem hacmi hızla büyümektedir. Özel sağlık sigortaları ve anlaşmalı kurumların faturalama ve tahsilat takibi de yine medikal muhasebe birimleri tarafından yapılmaktadır.


Kurumlara Özel Medikal Muhasebe eğitimlerine katılan yöneticilerinin de medikal muhasebe prosedürlerine olan farkındalığı artacağından yönetimde önemli avantajlar sağlayacaktır.


Medikal Muhasebe Eğitimine katılan yöneticilerin de medikal muhasebe prosedürlerine olan farkındalığı artacağından yönetimde önemli avantajlar sağlanmasının yanı sıra tüm kurumlarla yapılan sözleşmeleri, mevzuat, yönetmelikleri irdeleyerek faturalandırma ve tahsilat süreçlerindeki uygulamaları katılımcılara doğru bir şekilde aktarılması amaçlanmaktadır.


Medikal Muhasebe Eğitiminin kurumunuza özel olarak hazırlanması ve eğitim içeriği için 0258 257 88 68 veya 0537 696 6209’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Neden Kare Kariyer’de ‘Medikal Muhasebe’ Eğitimi


1. Kurumumuz, ulusal ve uluslararası alanda verdiği sertifikalı eğitimler ile konusunda uzman ve mesleklerinde kariyer sahibi eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir.

2. Kurumumuzdaki eğitim içeriklerinin tümü, sektör uzmanları, danışmanlar ve üst düzey yöneticiler tarafından sürekli güncellenmektedir. Eğitimler teorik bilginin yanı sıra tamamen uygulama eksenli olarak planlanmaktadır. Öğrencilerimize, kurumumuza adım attıkları andan iş hayatına atılacakları sürece kadar “İş destek Atölyemiz” ücretsiz olarak destek vermektedir.

3 Eğitim Tekrar Garantisi: Eğitimlere devam şartını sağlamış katılımcılar kendilerini yeterli görmedikleri takdirde almış oldukları eğitimi 6 ay içerisinde ücretsiz olarak bir daha alma hakkına sahiptirler. “Kare Kariyer Akademisinde başarı garantidir.”

4. Eğitim Materyalleri ve Dokümanlar: Kare Kariyer Akademisinde katılımcılara eğitim süresinde verilen her türlü eğitim materyali ve eğitim setleri uzmanlarımız tarafından hazırlanmış ve sürekli güncellenmektedir. Bu yayınlarla ek olarak uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış ek ders materyalleri ve ders notları gibi eğitim kalitesini artıran yayınlar verilmektedir.

5. Modern Ofis Sınıflar ve Teknolojik Altyapı: Tüm sınıflarımız kalabalık sınıfların dezavantajlarından arındırılmış maksimum 12 kişilik olarak tasarlanmıştır. Eğitimler görsel yayın ve projeksiyon cihazları eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

6. Sektör Uzmanlarından Oluşan Eğitmen Kadrosu: Geniş ve uzman bir eğitmen kadrosuna sahip olan Kare Kariyer, eğitmenlerin seçiminden bireysel gelişimlerine kadar olan tüm süreçte toplam kalite sistemini uygulamaktadır Kare Kariyer’in uzman eğitmen kadrosu ilgili sektörlerde en az 10 yıllık piyasa tecrübesine sahip, ilgili mesleki mevzuat ve uygulamalara hakimdir.

7.Kariyer Planlama Koordinatörlüğü: Kare Eğitim ve Kariyer Merkezi bu hedefi gerçekleştirebilmek için Kariyer Planlama Koordinatörlüğü’nü kurmuştur. Bunun yanı sıra öğrencileri için hizmet verdiği şehirlerde kurmuş olduğu ‘İş Destek Atölyesi’ sayesinde gerek öğrencilerinin iş bulmalarına yardım edebilmek gerekse şirketlerin bu Atölye üzerinden kalifiye eleman bulmasına yardımcı olmaktadır.